חשיבות תיעוד פגישות טיפוליות

ישנן שלוש סיבות עיקריות בגינן תיעוד טיפול הינו חשוב ביותר לכל מטפל באם מטפל פרא-רפואי, פסיכותרפיסט, פסיכולוג או מטפל ברפואה משלימה: מעקב טיפול, עמידה בחוק ופוליסת ביטוח אחריות מקצועית.

לאחר כל פגישה טיפולית מומלץ לתעד את ההתרחש בפגישה: פרטי המטופל, מטרות ויעדי הטיפול, סוג הטיפול, אבחון ועוד.
ישנן שלוש סיבות עיקריות בגינן תיעוד טיפול הינו חשוב ביותר לכל מטפל, באם מטפל פרא-רפואי, פסיכותרפיסט, פסיכולוג או מטפל ברפואה משלימה:

מעקב טיפול
מומלץ לתעד טיפולים על מנת שתוכלו לנהל בקלות את פרטי המטופלים שלכם, ולבצע מעקב שוטף אחר תהליכי עבודתכם. כאשר יש יותר ממספר בודד של מטופלים קריטי כי תהיה המשכיות לטיפול והשוואה לטיפולים אחרים. כל זאת אפשרי עם תיעוד. לא משנה עד כמה זכרון המטפל חזק, לא ניתן לזכור את כל הפרטים הרלוונטים עבור כל מטופל.

שמירה על החוק
חוק זכויות החולה שחוקק בשנת 1996 קבע כי על מטפל חובה לנהל תיעוד לגבי כל מטופל, וזכותו של המטופל לקבל מידע מרשומה זו.
"חוק זכויות החולה התשנ"ו-1996", פרק ה' סעיף 17 מציין : "מטפל יתעד את מהלך הטיפול הרפואי ברשומה רפואית; הרשומה הרפואית תכלול, בין היתר, פרטים מזהים של המטופל והמטפל וכן תכלול מידע רפואי בדבר הטיפול הרפואי שקיבל המטופל, עברו הרפואי כפי שמסר, איבחון מצבו הרפואי הנוכחי והוראות טיפול".

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית
ביטוח אחריות מקצועית הוא הכרח לעוסקים במקצועות הטיפול. בתהליך הטיפול בבריאות הגוף או בריאות הנפש, ישנם דברים אשר יכולים להשתבש, אם כתוצאה מרשלנות, טעות בתום לב, תקלות טכניות, תיאום ציפיות לקוי ועוד טעויות אנוש. לכן, לעוסקים במקצועות הטיפול מומלץ להגן על עצמם באמצעות ביטוח אחריות מקצועית. חלק מהפוליסה היא דרישה לרשום כל מידע אפשרי ולתעד כל בעיה בתיק המטופל.

נכתב ע"י צוות טיפולוג – תוכנת ניהול למטפלים המאפשרת ניהול מטופלים, תיעוד הסטוריית טיפולים ועוד
לקריאה נוספת על
מערכת ניהול ותיעוד לעוסקים בטיפול
נסו עכשיו את מערכת טיפולוג חינם וללא כל התחייבות: הרשמה

האתר משתמש ב״עוגיות״ (cookies) לצורך שיפור חווית המשתמש